^Zpět na hlavní stránku

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Pátek byl slunečný a pěkný den, přesto to na koupání nebylo, tak velké teplo ještě nenastalo.

 

Ráno po tradiční rozcvičce, která byla tentokrát trochu déle, protože jsme dospávali posunutou večerku po bezvadném zpívání u táboráku, přišli na řadu opět hasičské hry.

Nejprve jsem útočili s hadicemi, kdy se zapojilo opravdu celé družstvo, potom jsme se z provázků pokoušeli navázat co nejdelší hadici  a nakonec jsme hráli tichou poštu s topografickými značkami, což bylo bezva.

Po obědě a poledním klidu jsme hráli společnou vybíjenou s vedoucími a pak to přišlo... byli jsme napadeni jinými piráty kapitána Francise  a celý tábor se musel evakuovat :-D

V okolních lesích jsme potom po oddílech  na různých stanovištích trénovali jak přežít při takovéto pohromě. Přelézali jsme provazovou dráhu, stříleli jsme ze vzduchovek, učili se najít potraviny na večeři, zaměřovali azimut  pomocí buzol, prolézali překážkovou dráhu, vařili jsme si večeři na ohni na pláži,.... Asi nejzajímavější ale asi bylo, že jsme se učili jak poskytnout první pomoc chudáku kapitánovi Morgenovi, který byl nešikovný a při napínání plachet spadl ze stěžně... všechny oddíly ho postupně správně ošetřili a zachránili mu život, za což jim na večerním nástupu nezapomněl poděkovat.


Když piráti co nás napadli viděli jak jsme šikovní, sami to vzdali a utekli :-D