^Zpět na hlavní stránku

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Sobota je poslední den tábora s programem, zítra nás čeká už jen odjezd. Proto se snažíme stihnout vše co se nestihlo... dokončení disciplín olympiády, další spousta her, k obědu rajská omáčka, odpoledne koupání, příprava scének, slavnostní zakončení her, táborák, ohňostroj... opravdu našlapaný den, který nesnese žadnou nudu

Páteční náročný program začal tradiční rozcvičkou a snídaní – koláč a kakao , poté pro nás na celé dopoledne vedoucí připravili velmi pestrý desetiboj, který jsem všechny oddíly museli zdolat. Soutěžilo se ve sportovních, hasičských i dovednostech disciplínách a dalo nám to na celé dopoledne.
V poledne přišla chvilková přehánka, která ale program nijak nenarušila a po výborném kuřecím řízku s bramborem, které jsem si mimochodem sami náškrábali v jedné ranní soutěži.. :-D , jsme si zahráli několik zajímavých her, pak přišla oblíbená skluzavka na mýdle a koupání v Borečáku. Na večer máme naplanovaný maškarní karneval a tak jsme se hned po návratu z koupání věnovali přípravě masek a průběžně i trénujeme scénky na zítřejší slavnostní zakončení..
Foto z maškaráku přidáme pozdě večer nebo ráno

Čtvrteční ráno byl trochu posunutý budíček, dospávali jsme stezku odvahy. Po snídani jsme si zabalili balíček s celodenním jídlem a vyrazili k silnici, kde na nás už čekal autobus a odvezl nás do Mladé Boleslavi, kde jsme v podstatě celý den strávili v bazénu. Po návratu jsme se věnovali dohrání zbývajících her ze včerejška a večer nás čeká opékání špekáčků. Přes den v táboře trošku pršelo, ale my jsme se tomu vyhnuli na výletě a vrátili se opět do pěkného počasí. Během dne k nám zavítala tento tábor už druhá kontrola, tentokrát z MŠMT, opět vše bez závad.

Úterní program začal zpestřením, když se za námi stavili zástupci libereckého kraje , přišli se podívat jak to tu vedeme a přivezli nám na ukázku automobil určený k řízení krizových situací. Moc pěkné auto se u dětí setkalo s velkým zájmem. Hned poté naskočil do plného tempa dopolední program vytvořený ze spousty her, cele dopoledne jsme se nezastavili, bylo co dělat. Po obědě – výborné merunkové knedlíky – a poledním klidu jsme se věnovali koupání, protože v tom teple se nic jiného dělat nedalo. K večeru poté došlo na první kolo hry dobývání hradu a ještě se chystáme na další hokejová utkání. Máme dnes opět táborák a kdo bude chtít může si opéct buřta

Středa byla rozdělena do dvou odlišných částí – dopoledne bylo velmi aktivní a sportovní, hráli jsme hokej, začal turnaj v basketbalu a k tomu Michal přidal i další hry. Jelikož jsme toho měli hodně nasportováno, šli jsme odpoledne na procházku, kde na konci stopované nás čekalo koupání v jiném rybníce než Borečáku, byla tam opravdu pěkná voda.
Večer nás ještě čeká stezka odvahy, fotky z ní dodáme ráno

Pondělí byl první celodenní program a určitě nebyl na nudu čas. Ráno hned po rozcvičce a snídani s dobrou kobližkou jsme si museli zařídit víza a další papíry nutné pro pobyt v táboře. Pak jsme poprve zamířili k rybníku, kde ještě před koupáním proběhla soutěž se džberovkami a už byl oběd… po milánských těstovinách se jen zaprášilo..

Během poledního klidu jsme se věnovali přípravě oddílových vlajek, pak opět koupání a slavnostní zahájení olympijských her – to je totiž hlavní téma letošního Borečáku. Oddíly dodělávaly vlajky a současně začal hokejový turnaj století, pak jsme se fotili po oddílech a po večeři nás ještě čeká jedna hasičská hra a táborák s opékáním .. po první večeři – opekaných chlebech s vajíčkem se totiž během pár minut slehla zem :-D