^Zpět na hlavní stránku

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dnes to byl trochu bláznivý den.

Ráno jsme  úspěšně přežili první rozcvičku a poté jsme po snídani a chvilce volna šli soutěžit. Nejprve proběhla klasická disciplína ve škrábání brambor na čas a pak v disciplinách s hasičskou tematikou. Ty ale byli udělané tak, aby je lehce zvladli i děti , které do hasičů nechodí.  takže jsme běhali s hadicemi a pak jsme jezdili autobusem. Ne to není překlep.. celá družstva jsme udělali klasické nosítka na přenos zraněných, kdy dva  lidi nesou třetího na rukách, tyto trojice se spojí provázkem a máme autobus :-D

Po dobré obědě a tradičním poledním klidu přišlo odpoledne, které bylo tentokrát věnované dosti rozdílným aktivitám.

Postupně jsme se učili základům první pomoci, zkoušeli navazovat různé uzle, stříleli ze vzduchovek a nakonec jsme prošli naučnou stezkou, kterou pro nás připravil Míša a jeno kolegyně z práce. Dělají totiž v Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů a měli pro nás připravenou naučnou stezku o asi 10 stanovištích, kde nás seznamovali se životem v lese, učili nás stopy zvířat a další opravdu velmi zajímavé věci.

Teď máme těsně před večeří a pokud bude alespon trochu pěkně, máme na večer slíbené kino, už se těšíme

 

Počasí nám dnes moc nepřálo, dopoledne bylo sice sluníčko, ale odpoledne skoro každou půlhodinu přišla přeháňka. na program to ale určitě nemelo vliv  anikomu to nevadilo.